Професійне навчання безробітних

Дата: 21.10.2021 08:07

Фото без описуПрофесійне навчання безробітних

На сьогодні роботодавцям потрібні професіонали та спеціалісти широкого профілю з вмінням швидко перенавчатися, освоювати суміжні професії. Саме таких фахівців готують центри професійно-технічної освіти (ЦПТО) Державної служби зайнятості.

Перевагами цих навчальних закладів є стислі і водночас змістовні терміни навчання, навчальні програми максимально наближені до вимог роботодавців, використання новітніх технологій навчання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортна атмосфера навчання для людей різного віку. Сучасна матеріально-технічна база навчальних закладів забезпечує отримання безробітними знань та формування навичок, що відповідають вимогам роботодавців.

Центри професійної освіти державної служби зайнятості сьогодні  функціонують в Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Полтавській та Херсонській областях. На їх базі здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних та інших категорій дорослого населення за  робітничими професіями. Центри професійно-технічної освіти пропонують широкий спектр напрямів перепідготовки дорослого населення для всіх галузей економіки: будівництво, сфери послуг, транспорт тощо. В ЦПТО ДСЗ в одному приміщенні знаходяться навчальні кабінети, лабораторії які облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням та устаткуванням. А виробниче навчання та практика здійснюється у зручних майстернях. До послуг слухачів – навчальні бібліотеки, читальні зали, облаштовані комп’ютерами, мережею Інтернет. Це навчальні заклади сучасного європейського рівня.

З метою задоволення поточних та перспективних потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах та збільшенню рівня охоплення безробітних професійною підготовкою та перепідготовкою, на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості проводиться професійне навчання безробітних, зокрема:

• осіб, які вперше шукають роботу і не мають професійної освіти,
  • осіб які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки,
  • осіб з обмеженими фізичними можливостями,
  • осіб, які більше 6 місяців перебувають на обліку,
  • демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції,
  • внутрішньо переміщених осіб.

Перелік документів, які повинні подаватися безробітним у навчальний заклад (в день заїзду на навчання): паспорт, документ про освіту,  направлення на навчання,  медична довідка.

ПЕРЕЛІК ПРОФЕСІЙ, ЗА ЯКИМИ ПЛАНУЄТЬСЯ НАВЧАННЯ У ЖОВТНІ-ЛИСТОПАДІ 2021р. НА БАЗІ ЛЬВІВСЬКОГО ТА РІВНЕНСЬКОГО ЦПТО ДСЗ:

• Технології комп’ютерної  обробки інформації
  • Перукар
  • Манікюрник
  • Візажист
  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А2
  • Тракторист-машиніст с/г виробництва (категорія D1)(одноковшові екскаватори)
  • Тракторист-машиніст с/г виробництва (категорія Е1, Е2) (навантажувачі)
  • Тракторист-машиніст с/г виробництва (категорія В1)(комбайн)
  • Тракторист-машиніст с/г виробництва (категорія С)(самохідні дорожньо-будівельні машини)
  • Водій автотранспортних засобів(категорія D)
  • Майстер ресторанного обслуговування